Projektek
GINOP PLUSZ-5.1.1-24
GINOP PLUSZ-5.1.1-24
„ORSZÁGOS, NYÍLT LEFEDETTSÉGŰ INFORMATIKA ÁGAZATI TUDÁSKÖZPONT LÉTREHOZÁSA A BUDAPESTI MŰSZAKI SZC-BEN”
A Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum támogatási kérelmet nyújtott be a GINOP PLUSZ-5.1.1-24 Szakképzési Ágazati Tudásközpontok létrehozása pályázat keretében 2025. március 13. napján. A támogatási kérelem célja egy Informatikai Ágazati Tudásközpont létrehozása az informatikai ágazat duális képzésének fejlesztése, a tehetséggondozás céljából, a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum, a vállalati szektor, valamint a Gábor Dénes Egyetem együttműködése keretében.
Az Informatikai Ágazati Tudásközpont létrehozása hozzájárul az informatikai duális képzési lehetőségek szélesítéséhez, hogy a tanulók már fiatal korban munkatapasztalatot szerezzenek. A mentorprogramok és tanulótámogatási rendszerek kialakítása segíti a négy leghátrányosabb régióból érkező, a halmozottan hátrányos helyzetű és a vidéki felhasználókat. Biztosítja a digitális tananyagokat és a távoktatási lehetőségeket, hogy a nehezebb körülmények között élők is hozzáférjenek a minőségi oktatáshoz. Az informatikai ágazatban nagy mértékű munkaerőhiányra válaszul az Informatikai Ágazati Tudásközpont hozzájárul a vállalatok igényeinek megfelelő képzettségű és kompetenciájú szakemberek biztosításához. A piaci szereplők bevonásával megvalósul a szakmai képzések struktúrájának folyamatos, igényeknek megfelelő alakítása. Az intézményben kollégiumi férőhelyek is kialakításra kerülnek az országos hozzáférés biztosítása érdekében, továbbá a személyes képzések mellett online formában is lehetőség lesz az oktatásban történő részvételre. Az épületek mai kor követelményeinek megfelelő felújításával és a legmodernebb oktatási eszközök beszerzésével elősegíti a minőségi oktatáshoz és képzéshez történő hozzáférést. A négy leghátrányosabb régióból érkező, a halmozottan hátrányos helyzetű és a vidéki csoportok hozzáférését közlekedési eszköz beszerzésével, a Tudásközpont épületeinek akadálymentesítésével és a Centrum honlapjának infokommunikációs akadálymentesítésével biztosítjuk. A meglévő épületek energetikai korszerűsítésével, a zöldfelületek fejlesztésével, az elektromos autó töltők kialakításával és kerékpártámaszok létesítésével elősegíti a projekt a környezeti fenntarthatóság biztosítását.
Az Informatikai Ágazati Tudásközpont létrehozása kulcsszerepet játszik a Szakképzés 4.0 stratégiában, hiszen elősegíti az informatikai szakképzés modernizálását, a digitális átállást, valamint a gazdasági szereplők és az oktatás közötti szorosabb együttműködést. Ezáltal biztosítja, hogy az informatikai szakképzés valóban a munkaerőpiac igényeire reagáljon, és hosszú távon versenyképes, korszerű tudást nyújtson a tanulóknak.
Az Informatikai Ágazati Tudásközpont létrehozását, működtetését a Bp. III. Ker. Királyok útja 261. alatti ingatlanon tervezzük megvalósítani.
Véleményét, hozzászólását az alábbi e-mail címen teheti meg: