Elektronikai technikus
Elektronika és elektrotechnika ágazat képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.
Az elektronikai technikus a gyártó és a kiszolgáló ágazatok elektronikai és elektrotechnikai szakembere. Alapvető feladatai közé tartozik az elektromos, valamint elektronikus berendezések, műszerek tervezése, gyártása, összeszerelése, mérése, javítása és karbantartása. Együtt dolgozik a mérnökségi területekkel. Ismeri és alkalmazza a villamos biztonságtechnikai, illetőleg a korszerű ESD (elektrosztatikus kisülés elleni) védelmi előírásokat.
Ajánlott mindazon fiatalok számára, akiket egyaránt vonz az elektronika és számítástechnika folyamatosan fejlődő világa. Javasolt továbbá azoknak, akik érdekelődnek az olyan gépek, berendezések működése, irányítása iránt, mint például az automatizált gyártósoroké és ipari robotoké. A képzést elvégzők keresett szakemberek a munkaerőpiacon, de találó választás a szakirányú felsőfokú tanulmányok folytatására nyitott fiatalok számára is.
KOMPETENCIAELVÁRÁS
Logikai gondolkodás, jó szemmérték, tér- és színlátás, kézügyesség, problémamegoldó képesség, csapatmunka.
A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ
- ellenőrzi a villamos alkatrészek paramétereit, elvégzi a mechanikai és finommechanikai szereléseket;
- alkalmazza a diagnosztikai és konfigurációs teszt- és segédprogramokat, értelmezi a számítógépes mérési eredményeket;
- számítógéppel irányított mérő, ellenőrző és gyártó eszközöket használ és programoz;
- elektrotechnikai, elektronikai számításokat végez;
- komplex elektronikai áramkörökben módszeres hibakereséssel behatárolja, cseréli a hibás áramköri egységeket, elemeket.
SZC SPECIFIKUS INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSHEZ
-